Balladyna prezentacja multimedialna

Pobierz

Nasz kadra zmierzy się z każdym polonistycznym tematem.. Zbłąkana w lesie tu nadchodzi, sina, Okropnie blada, z rozpuszczonym włosem.. opis.Tragedia nowożytna: Wiliama Szekspira Romeo i Julia Juliusz Słowacki Balladyna Tragedia antyczna Tragedię antyczną, czyli taką, która powstała w antyku, charakteryzowały: rygorystyczna budowa (rozpoczynał ją prolog, potem następowały pieśni chóru, który komentował opisywane zdarzenia, przeplatające się w obrębie aktów i scen .Prezentacja multimedialna "Lubisz się bać" została opracowana na podstawie "Ballad" Adama Mickiewicza.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Proces odbywa się publicznie.. Nawet jeśli "Balladyna" nie jest lekturą.Utworem "Balladyna" Słowacki nawiązuje do dramatów szekspirowskich, szczególnie zauważalne są związki z "Makbetem".. Balladyna- cała prawda W skrócie o niej?. Następnie zadaniem uczniów jest zapoznanie się z dostępnymi materiałami w wybranym przez nich czasie.Prezentacja przestawiająca najważniejsze informacje o dwudziestoleciu międzywojennym - pochodzenie nazwy, ramy czasowe, ważne wydarzenia, filozofię i światopogląd, założenia sztuki oraz dzieła literackie.Drag and drop each item into its correct group.. Świtezianka - poznasz treść utworu, ułożysz plan wydarzeń, odkryjesz kim jest tajemnicza Świtezianka i jaka nauka moralna płynie z ballady..

prezentacja.

Jest to pierwszy film, który powstał z inspiracji Balladyną Juliusza Słowackiego, zrealizowany w Warszawie i Nowym Jorku.. Tam poznaje swojego przyjaciela - Ludwika Spitznagla.W praktyce wygląda to tak, że nauczyciel przygotowuje dla uczniów materiał ze wskazówkami do analizy (może to być artykuł, film, quiz, prezentacja multimedialna).. Matka nosiła imię Salomea, jego ojciec, Euzebiusz Słowacki, nauczał historii w krzemienieckim liceum.. Może trochę o osobie bez której nie robiłbym tej prezentacji.Balladyna Alina Jeden z fantastycznych gatunków epickich, zazwyczaj niewielkich rozmiarów, odwołujący się zwykle do folkloru*.. Chce sprawdzić, czy ____ żałuje ____.. W roku 1819 Juliusz Słowacki zaczyna swą edukację w gimnazjum.. Balladyna PREZENTACJA AUTOR JULIUSZ SŁOWACKI AUTOR JULIUSZ SŁOWACKI Jeden z najwybitniejszych polskich poetów doby romantyzmu, dramaturg i epistolograf.. Powinna byc ona prezentowana na zakończenie omawiania cyklu, gdyż jest podsumowaniem i utrwaleniem zdobytych wiadomości.. Balladyna jest to książka której autorem jest Juliusz Słowacki.. Piszemy prace na zamówienie.. Niezwykły pomysł, ubrany w niebanalne rozwiązania i zwroty akcji.. Search inside document .Jutro ty będziesz wolny, mój kochanku; Jutro wymawiać będziesz okrutnicy, Że cię dręczyła z ranka do poranku…..

Krótka multimedialna biografia Juliusza Słowackiego.

Została ona napisana w Genewie w 1834r.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony.. więcej.. a może i to i to?. Prezentacja w załączniku.. AUTOR • Kraje w których był: Polska Niemcy Francja W. Brytania Francja Szwajcaria Francja Szwajcaria Francja Włochy Francja Polska FrancjaPrezentacja Balladyna 1.. Język polski.. Krótkie opracowanie jest tutaj.. Zgodnie z obowiązującym zwyczajem, królowa przed koronacją musi wydać wyroki w sprawach, które zostaną jej przedstawione.. Dominują w niej elementy fantastyki; opowiada o siłach nadprzyrodzonych, cudownych zdarzeniach, nadnaturalnych postaciach i zjawiskach.. Szaleniec, Szaleństwo Ukryj się, Skierko — patrzaj!. J.Balladyna (ang. The Bait) - polsko-amerykański thriller w reżyserii Dariusza Zawiślaka.. Bohaterki zostały opisanena zasadzie kontrastu: Alina to uosobienie dobra, Balladyna - zła.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Każda z prac przygotowywana jest indywidualnie na zamówienia dla klienta.. Zdjęcia do filmu reżyser Dariusz Zawiślak rozpoczął w roku 2008, a zakończył w 2009.Bardzo dziękuję za obejrzenie prezentacji.. Prezentację przygotowała: mgr Wioleta Sikorska nauczycielka języka polskiego w SP 4 w WągrowcuGoplana przybiera postać ____..

Więcej informacji: Opracowaliśmy unikalne zestawy ściąg.Prezentacja multimedialna Jakub Pik 7B.

Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Jedną z ważniejszych cech baśni jest nieokreślony czas i miejsce akcji.Dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna" kończy scena procesu sądowego.. Wyznanie Aliny: prostota uczuć, szczerość, wstydliwość, Wyznanie Balladyny: flirt, potok słów, przesada.Juliusz Słowacki-patronem roku 2009 AUTOR: DANUTA SUSKA W 2009 roku przypada dwusetna rocznica urodzin wieszcza, a zarazem sto sześćdziesiąta rocznica jego śmierci Słowacki to jeden z najwybitniejszych poetów polskich doby romantyzmu Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809 r. w Krzemieńcu, a zmarł 3 kwietnia 1849 r. w Paryżu Jego rodzicami byli : Euzebiusz Słowacki i .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Poeta, by pokrzepić rodaków, sięgnął do legendarnej przeszłości ojczyzny, dając do zrozumienia, ze los Polski został ukształtowany już za czasów formowania się słowiańskiego bytu narodu.. Opracował Łukasz Bodziak.. Uczeń: zna definicje terminów: dialog, didaskalia, monolog, wymienia cechy dramatu, wie, do czego służą didaskalia.. Cele lekcji a) Wiadomości ..

Krótkie opracowanie jest tutaj.Prezentacja multimedialna przygotowana przez mgr Wioletę Sikorską nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu.

• Balladyna to dramat o funkcjonowaniu na świecie dobra i zła.. Wyrzuty sumienia Ja twarz zakryję i pod wierzbą siędę;Julisz Słowacki.. Balladyna Książka?. Uczeń potrafi: czytać tekst z podziałem na role,Prezentacja programu PowerPoint "Słowacki wielkim poetą był" Juliusz Słowacki urodził się 4.IX.1809 r. w Krzemieńcu na Podolu.. Oba teksty opowiadają o żądzy władzy prowadzącej do najstraszliwszych czynów i popychającej w szaleństwo.. Mamy w nich studium psychiki morderczyni, stopniowo tracącej kontakt ze światem, obsesyjnie pragnącejBalladyna - dzięki tej lekcji przygotujesz się do napisania charakterystyki porównawczej Balladyny i Aliny.. Geneza utworu Słowacki napisał utwór jesienią 1834 r. W Genewie w Szwajcarii, (w czasie Wielkiej Emigracji po powstaniu listopadowym).. poleca 86 %.. Królowa składa przysięgę: "Przysięgam sobie samej, w oczach Boga, Być sprawiedliwą.".


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt