Opis przedmiotu klasa 3 genially

Pobierz

Opis przedmiotu - ocena Na końcu naszego opisu musimy go ocenić i opisać swój stosunek do niego - czy ten przedmiot lubimy, czy nie, z jakim wydarzeniem nam się kojarzy itd.. Zastanowię się czego dowiadujemy się z opisów, nauczę się opisywać przedmioty.. Określ miejsce i czas wydarzeń.. Branża budowlana; Branża ekonomiczna; Branża elektroenergetycznaĆwicz.. Opisz ustnie te przedmioty.. Klasa 4 Polski.. Jako że opowiadanie to dość krótka forma, wybierz raczej jednowątkową strukturę i jednego głównego bohatera.. Ortografia; Językowe łamanie głowy; Ćwiczenia językowe; Czytanie ze zrozumieniem; Pisanie z. przyjemnością :) Analiza utworu literackiego; Ćwiczenia do lektur; J. polski - Ćwiczenia ONLINEOferta powtórzeniowa dotycząca wiadomości na temat części mowy na koniec klasy 3 (szkoła podstawowa) lub początek klasy 4. ocena.. Pisz krótko i zwięźle.. Ćwiczenie 2 - opis.. Postaraj się, żeby opis był barwny i ciekawy.Redagowanie opisów • Ćwiczenia w pisaniu • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 7.JPG, 6.JPGOpis postaci, przedmiotu, zjawiska.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. W opisach możemy uwzględniać zarówno informacje ogólne, jak i szczegółowe.Pisałam już o tym, jak wykorzystywałam prezentacje Genially z młodszymi uczniami na zajęciach języka angielskiego..

Opis przedmiotu -zakończenie.

- praca indywidualna.Szkoła podstawowa klasy 1-3; Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Język polski; Matematyka; Historia; Przyroda; Biologia; Informatyka; Geografia; Chemia; Fizyka; Język niemiecki; Webinary; Szkoły ponadpodstawowe.. Przy opisie krajobrazu musisz wyróżnić: położenie geograficzne, roślinność, ukształtowanie powierzchni, zjawiska przyrodnicze (np. burzę, tęczę), zwierzęta występujące na danym terenie.Opis postaci - próba charakterystyki 1.Przedstawienie 2.. Opis pejzażu.. Przygotuj plan opisu.. Pamiętaj o podaniu danych kontaktowych.OPIS POSTACI.. Jak napisać dobry opis?. gromadzimy słownictwo .Typowy opis przedmiotu powinien zawierać m.in. informacje o jego kształcie, rozmiarze, kolorze, materiale, z którego został wykonany, przeznaczeniu, właściwościach, zaletach, wadach, znakach szczególnych oraz opowiedzianą historię.. Przedmiot codziennego użytku (lustro, talerz, lampę) Ozdobny wazon; Coś z biżuterii; Ubranie; Jakiś zabytkowy strój czy drobiazg, widziany np. w albumie czy w muzeum; Przedmiot nieistniejący, wymarzony, wyobrażony; Rekwizyt teatralny, filmowy; Krok po kroku - tworzysz opis przedmiotuDowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy..

Opis przedmiotu - Rozwinięcie.

Zbierz istotne informacje i fakty o zdarzeniu, wydarzeniu, zgubie itp. 2.. Wklejka do zeszytu.. Zanim przystąpisz do opisu przedmiotu: Czas na ćwiczenia!. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.Genially zostało uznane za najlepszy startup przyszłości.. Przygotuj plan swojej wypowiedzi, w którym uwzględnisz następujące elementy:1.. Opis postaci rzeczywistej.. Wiedza i ćwiczenia związane z opisem.. Opis przedmiotu - uporządkuj Ustawianie w kolejności.. Tym razem chciałabym opowiedzieć o prezentacjach dla starszych uczniów, bo z nimi inaczej pracowałam.Opis przedmiotu - Kajko i Kokosz - opis przedmiotu - OPIS PRZEDMIOTU - Opis przedmiotu - uporządkuj - Dopasuj właściwy opis - Połącz w grupy.. Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Polski.. Wygląd zewnętrzny 3.Cechy psychiczne (odnoszące do umysłu,do uczuć i do woli) 4.Cechy charakteru 5.Temperament,uosobienie 6.Stosunek postaci do otoczenia 7.Ocena postaciKLASA IV KARTA PRACY: 1.. Hiszpańska firma stawia na dalszy rozwój i docieranie do szerokiej rzeszy użytkowników.. - praca indywidualna..

Opis przedmiotu Koło fortuny.

Rozwijaj poszczególne punkty planu, każdy z nich wyodrębnij akapitem.. Ćwiczenie 1 - opis.. Zgromadź odpowiednie słownictwo.. i karty pracy kl. 1-3.. Ćwiczenie 4 PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej, postaci.. wg Cnowrotek.. wg Iris68.Ma charakter informacyjny.. Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.. kształt.. Forma przekazu musi być jasna i czytelna.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.. Widzę, słyszę, piszę; Karty pracy; Łamigłówki tematyczne; Ćwiczymy logiczne myślenie; Testy z wiedzy ogólnej; Język polski kl. 1-5.. Co będzie potrzebne?. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opis postaci.. Ocena: jest ładny, brzydki, nie podoba mi się, podoba mi się, nie ma w nim nic szczególnego, przywołuje miłe (lub złe) wspomnienia, dobrze (lub źle) mi się kojarzyĆwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.. Do czego służy?. Ćwiczenie 3 - opis.Ważne będzie dokładne podanie kształtu, wielkości, koloru i materiału, z którego wykonany jest opisywany przedmiot.. Dokładnie obejrzyj przedmiot, który zamierzasz opisać.. Ćwiczenie utrwalające zasady redagowania opisu przedmiotu.Opis przedmiotu - wstęp..

Opis przedmiotu - Rozwinięcie cd.

wielkość.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Język polski; Historia; Informatyka; Fizyka; Chemia; Język niemiecki; Język rosyjski; Kształcenie zawodowe.. Przemyśl dobrze przedmiot i temat opowiadania.. To nasz dzisiejszy temat lekcji.opis przedmiotu Zanim przystąpisz do opisu przedmiotu, dokładnie obejrzyj rzecz, którą masz opisać i zgromadź odpowiednie słownictwo.. Opis przedmiotu - Rozwinięcie.. Dbaj o bogate słownictwo.. Ola jest moją najlepszą koleżanką, tak jak ja ma 12 lat .. Uzupełniamy przymiotnikami:wysoki partersale baloweozdobne parkietykomnaty sypialnepiękne biurkapie Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 3.. 5.Opisy są różne i różny jest ich stopień trudności stąd wyróżniamy; - Opis pojedynczego przedmiotu o prostej budowie, np. ołówek - Opis pojedynczego przedmiotu np. model samolotu - Opis grupy przedmiotów na jednym położeniu np. dekoracja - Opis osoby np. koleżanka - Opis krajobrazu np. łąka w lecie opis sytuacji np. na przerwieInstrukcja jak napisać opis przeżyć wewnętrznych stworzona z pomocą aplikacji genially.Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Wskazówki, jak napisać ogłoszenie.. Kajko i Kokosz - opis przedmiotu Rysunek z opisami.. Ostatnio zdobywa w Polsce olbrzymią popularność wśród nauczycieli, którzy tworzą niesamowite angażujące prezentacje, infografiki, interaktywne obrazki, gry i quizy dla swoich uczniów.Zrozumiem jaka rolę pełnią opisy postaci, miejsc i przedmiotów.. Opis przedmiotu.. Jedną z umiejętności, jakie nabywamy na lekcji polskiego, jest redagowanie opisu wyglądu postaci.. Uporządkuj zgromadzone informacje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt